KOWBOJE-POECI

„Przed chwilą obejrzałam i jestem turbo szczęśliwa" - tak pisze jedna z widzek o filmie „Kowboje-poeci", który jest bliski także festiwalowej ekipie. To opowieść o tym, jak do miejscowości Elko w Nevadzie od lat przyjeżdżają kowboje i kowbojki, którzy piszą piosenki, recytują, grają i śpiewają o swoim życiu. Ich niesamowita relacja z naturą i umiejętność przełamywania stereotypu kowboja-twardziela to coś, co zdecydowanie warto zobaczyć w dwóch ostatnich dniach 20. MDAG.

BV DOSHI. OBIETNICA ARCHITEKTA

„Bardzo pozytywny film o super inspirującym człowieku!" - piszecie w komentarzach. Ten film opowiada o życiu i dorobku Balkrishna Doshiego - jednego z najbardziej wpływowych indyjskich architektów XX wieku i zdobywcy prestiżowej nagrody Pritzkera. Coś w sam raz dla miłośników_czek filmów o architekturze.

WHITMAN BROOK

Whitman Brook Orchard to naturalna oaza – ponad stuletni sad na zboczu wzgórza ze 140 odmianami jabłek, które przetrwały próbę czasu. Ten film to podróż do miejsca, w którym naprawdę można odpocząć i się zrelaksować, nawet za pośrednictwem ekranu telewizora lub komputera.