Bonnie Bonnie

reż. Simon Wallon / 2022 / Francja, USA / 83min.
Bonnie Timmermann to legendarna reżyserka castingów, która pomogła w rozpoczęciu kariery wielu gwiazdom kina i telewizji. Jak wygląda jej życie?

Bonnie Timmermann to legendarna reżyserka castingów, która pomogła w rozpoczęciu kariery wielu gwiazdom kina i telewizji. Urodziła się na Manhattanie, a jej tata chciał zostać łowcą talentów. To jednak ona jako pierwsza wyłapała rodzący się talent Bruce’a Willisa, Natalie Portman, Liama Neesona, Sigourney Weaver, Kate Winselet, Benicio del Toro, Steve’a Buscemi czy Viggo Mortensena. Była pionierką, która zmieniła społeczne podejście do kina, dając szansę zaistnieć mniejszościom. Za to młodemu pokoleniu Amerykanów dała nowe twarze, na których mogli się wzorować. Leonard Cohen był jednym z jej pierwszych chłopaków i to dzięki niej pojawił się w serialu „Policjanci z Miami”. To ona stoi też za takimi kultowymi produkcjami, jak: „Dirty Dancing”, „Śmierć i dziewczyna”, „Przed zmierzchem”, czy „Amerykańska rapsodia”.

Film jest portretem tej nietuzinkowej filmowej osobowości i tym samym podsumowaniem jej imponującego dorobku. Przedstawia nigdy niepublikowane dotąd nagrania z przesłuchań współczesnych gwiazd. Pokazuje, czym tak naprawdę jest talent aktorski i jak można go odkryć. Tłumaczy, kim jest reżyser castingu i jaka jest jego rola w produkcji filmu. Przede wszystkim jednak podkreśla przełomowe i nowatorskie podejście Timmermann do castingów, które zmieniło oblicze kina i telewizji oraz ustanowiło standardy poszanowania odmienności i różnorodności.  

czas trwania:
83 min
kraj / rok produkcji:
Francja, USA / 2022
reżyseria:
Simon Wallon
zdjęcia:
Steeven Petitteville, Pierrick Reis
produkcja:
Thomas Augsberger, Amanda Sters, Simon Wallon / Idea(L), Kiss & Kill, Eden Rock Media
wybrane festiwale i nagrody:
2022 – MFF Wenecja
sekcje:
Cinéma, mon amour
tagi:
film biograficzny popkultura film o filmie

Inne filmy z sekcji Cinéma, mon amour

Inne filmy z tagiem film biograficzny