Jurassic Punk Jurassic Punk

reż. Scott Leberecht / 2022 / USA / 81min.
Steve Williams jest uważany za pioniera animacji komputerowej. To dzięki niemu cyfrowo stworzone dinozaury weszły na srebrny ekran w filmie „Park Jurajski”.

Steve Williams jest uważany za pioniera animacji komputerowej. Film przedstawia jego historię i wydarzenia, które doprowadziły do historycznego momentu, gdy cyfrowo stworzone dinozaury weszły na srebrny ekran w filmie „Park Jurajski”. Technologia zawitała w końcu do Hollywood, a wszystko dzięki Williamsowi, który w wolnym czasie przygotował animację dinozaurów. Pierwotnie nikt jej nie chciał, ale Spielberg zgodził się obejrzeć jej testową wersję i szybko podjął decyzję. „Park Jurajski” przeszedł do historii kina jako najważniejszy – od czasu „Gwiezdnych Wojen” – film wykorzystujący efekty specjalne.

Steve i grupa ekspertów daje świadectwo temu epokowemu wydarzeniu w studiu filmowym Lucas Film na początku lat 90. XX wieku, kiedy kreowanie postaci w komputerze wydawało się zupełnie niemożliwe. Skłonności ku anarchii i lekkomyślne lekceważenie autorytetów kosztowało Williamsa utratę uznania, na jakie bez wątpienia zasłużył. Kilka dekad później walczy, aby dać sobie radę z chaotyczną przeszłością.

czas trwania:
81 min
kraj / rok produkcji:
USA / 2022
reżyseria:
Scott Leberecht
zdjęcia:
Scott Leberecht, Gary Bush, Lyn Moncrief
produkcja:
Jason C.Brown, Christina Lee Storm / Wild One Films
wybrane festiwale i nagrody:
2022 – SXSW Autsin, 2022 – FF Edmonton
sekcje:
Muza i wena
tagi:
psychologia popkultura USA film o filmie relacje

Inne filmy z sekcji Muza i wena

Inne filmy z tagiem relacje