Rewolucja 21 Revolution 21

reż. Martyna Peszko / 2022 / Polska / 53min.
W filmie poznajemy Teatr 21, profesjonalną grupę teatralną stworzoną z aktorów żyjących z Zespołem Downa, działającą od 17 lat w Warszawie.

W filmie poznajemy Teatr 21 – profesjonalną grupę teatralną działającą od 17 lat w Warszawie, założoną przez Justynę Sobczyk – pedagożkę teatru i reżyserkę. Tworzą go aktorzy żyjący z Zespołem Downa. Zaczynają pracę nad nowym spektaklem pod tytułem „Rewolucja, której nie było”. Biorą na warsztat protest osób z niepełnosprawnościami w polskim Sejmie. Do pracy nad spektaklem zostali zaproszeni również pełnosprawni aktorzy. Taryfy ulgowej nie ma tu dla nikogo. Od każdego aktora wymagane jest absolutne zaangażowanie i każdy jest traktowany na równi.

Model pracy w Teatrze 21 jest nowatorski. Podczas prób praca polega na improwizacjach aktorskich na zadany przez reżyserkę temat: rewolucji, seksualności, samodzielności, kabaretu politycznego czy rehabilitacji. Towarzyszy temu muzyka na żywo tworzona przez zespół POKUSA. Praca wzbudza gorące dyskusje aktorów na temat nagości, zaangażowania teatru w politykę, granic prywatności i odwagi do ośmieszenia się na scenie.

czas trwania:
53 min
kraj / rok produkcji:
Polska / 2022
reżyseria:
Martyna Peszko
zdjęcia:
Magdalena Mosiewicz
produkcja:
Justyna Lipko-Konieczna, Marceli Sulecki, Justyna Sobczyk, Justyna Wielgus / Fundacja Teatr 21
wybrane festiwale i nagrody:
2022 - DOK Leipzig: nominacja do nagród Young Eyes Film Award, MDR Film Prize, Leipziger Ring Competition for the Audience Award
sekcje:
Bohaterowie_ki są wśród nas
tagi:
polskie filmy teatr relacje

Inne filmy z tagiem teatr