Kret w Korei The Mole: Undercover in North Korea

reż. Mads Brügger / 2020 / Norwegia, Dania, Wielka Brytania, Szwecja / 124min.
Film kręcony potajemnie przez ponad dekadę, jest najbardziej niepokojącą historią naszych czasów. Pozostawia widza z poczuciem, że świat nigdy nie będzie wyglądał już tak samo.


Nawet najlepszy hollywoodzki scenarzysta by tego nie wymyślił. 10 lat temu do Madsa Brüggera („Ambasador”, „Kto zabił sekretarza generalnego ONZ?”), przyszedł niejaki Ulrich Larsen, bezrobotny szef kuchni utrzymujący się z renty, który oznajmił mu, że chce szpiegować wewnątrz struktur powiązanych z Koreą Północną. W ciągu kolejnej dekady Larsen infiltruje The Korean Friendship Association (KFA), organizację sprzyjającej reżimowi Kim Dzong Una. Udaje mu się zdobyć zaufanie jej przywódców, dzięki czemu odkrywa szokujące fakty - no bo czy wiedzieliście, że Korea Północna jest światowym producentem broni i narkotyków? Larsen jedzie w delegację do Pyongyang, a następnie trafia na wyspę w… Ugandzie, gdzie Koreańczycy przekonują jego oraz podstawionego przez Brüggera fałszywego inwestora z Danii, że pod wodą można zbudować fabrykę produkującą broń i narkotyki, pod przykrywką tworzenia luksusowego kompleksu hotelowego. Przez cały ten czas towarzyszą im kamery (ukryte i jawne również).

„Kret w Korei” ma strukturę dwóch odcinków 60 min. Ogląda się je niczym rasowy thriller. Niestety nie ma w nich cienia fikcji.

czas trwania:
124 min
kraj / rok produkcji:
Norwegia, Dania, Wielka Brytania, Szwecja / 2020
reżyseria:
Mads Brügger
produkcja:
Piraya Film I, Wingman Media ApS
sekcje:
Miejsca 20 LEGENDARNYCH FILMÓW NA 20-LECIE MDAG!
tagi:
polityka prawa człowieka

Inne filmy z sekcji Miejsca

Inne filmy z tagiem polityka