The Post Performance Blues Band Band

reż. Álfrún Örnólfsdóttir / 2022 / Islandia / 88min.
Film jest komedią niepowodzeń, widzianych oczyma trzech kobiet, tworzących zespół muzyczny The Post Performance Blues Band.

Film jest komedią niepowodzeń widzianych oczyma trzech kobiet tworzących zespół muzyczny The Post Performance Blues Band. Kobiety dają sobie jeszcze jeden rok na zrobienie kariery lub rozwiążą zespół. Utalentowane, ale nie nastolatki, próbują osiągnąć sukces w branży zwariowanej na punkcie młodości i oczekującej od nowych zespołów dojścia szybko na szczyt. Każda z nich zbliża się do 40-stki, znów czuje się jak w (kolejnym) wieku dorastania, podsumowuje swoje artystyczne marzenia, znaczenie przyjaźni i bycie matką. Zespół przeżywa porażkę za porażką, ale widać, że optymistyczne spojrzenie na niepowodzenie jest bliskie reżyserce i zespołowi. Piszą piosenki o wafelkach i kawie, grają przy prawie pustych salach dla garstki zdziwionych słuchaczy.

Czy marzenia są mniej ważne, jeśli nie przynoszą sukcesu i finansowej rekompensaty? Może marzyć jest lepiej niż upadać? Film przedstawia odporne na niepowodzenia kobiety, które lubią to, co robią, a prawdziwe siostrzeństwo, które widzimy na ekranie, im w tym pomaga.

czas trwania:
88 min
kraj / rok produkcji:
Islandia / 2022
reżyseria:
Álfrún Örnólfsdóttir
zdjęcia:
Heather Ziegler
produkcja:
Heather Millard / Compass Films
wybrane festiwale i nagrody:
2022 – Hot Docs Toronto, 2022 – MFF Chicago, 2022 – Nordisk Panorama Malmö
sekcje:
Siła siostrzeństwa
tagi:
psychologia muzyka feminizm relacje

Inne filmy z sekcji Siła siostrzeństwa

Inne filmy z tagiem psychologia